W czwartkowe przedpołudnie, 18 kwietnia Piąteczkę odwiedziła ekipa Lab of Life. Jak wiemy nauka przez doświadczenia i zabawę jest najskuteczniejsza i daje dużo radości. Podczas spotkania goście zaprezentowali przedszkolakom suchy lód. Dzieci już na początku zaciekawiła nazwa, różnice między nim a zwykłym lodem oraz to, jakie doświadczenia możemy z nim wykonać. Ubrani w białe fartuchy naukowcy z wielką wprawą ukazali niezwykłość suchego lodu, a dzieci obserwowały wszystko jak zaczarowane. Zaskoczyły ich doświadczenia, zwłaszcza gęsty, biały i tajemniczy dym wydostający się z naczyń. Metody stosowane podczas warsztatów  aktywizowały dzieci i stymulowały ich zmysły. Poprzez wykonywanie kreatywnych doświadczeń dzieci poznały reakcję suchego lodu z wodą, tworzyły fryzury z baniek, obserwowały białe obłoki oraz nasłuchiwały dziwnego bulgotania.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, one przybliżą atmosferę warsztatów.

Dziękujemy Lab of Life za dobrą zabawę i dużą porcję wiedzy!