20 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilię Bożego Narodzenia. W tym dniu w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w odświętnych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenia. Zaraz po śniadaniu przedszkolaki odwiedziła bibliotekarka Aldona Kuśmierska, która przeczytała dzieciom piękne opowiadanie pt. „Opowieść Wigilijna”. Gdy nastała godzina 12:00 - pora obiadowa, wszyscy zebraliśmy się w jednej sali. Pani dyrektor Olga Małkiewicz uroczyście powitała zaproszonych gości – proboszcza parafii ks. Józefa Gorkę oraz dyrektorkę Gminnego Zakładu Oświaty Ewę Kotyrbę, jak również przedszkolaków oraz wszystkich pracowników przedszkola. Złożyła świąteczne życzenia i oddała głos zaproszonym gościom. Wszyscy symbolicznie podzielili się opłatkiem, a następnie zasiedli do pięknie przystrojonych stołów, na których czekał świąteczny obiad. Nie zabrakło również występu dzieci i wspólnego kolędowania. Starszaki zaśpiewały wesołą kolędę „Dziś w stajence” oraz piosenki świąteczne „Choinka” i „Din don” z wykorzystaniem dzwonków diatonicznych (naciskanych). Maluszki natomiast zaprezentowały piosenkę pt. „Zima, zima, zima”. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali doskonale znaną kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Czas upłynął nam w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszyscy czuli zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia...