Już po raz piąty przedszkolaki z Piąteczki wzięły udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. 30 października dzieci z grupy starszej podczas porannych zajęć z wychowawczynią Eweliną Materak rozmawiały o nadchodzącym Dniu Wszystkich Świętych. Po śniadaniu spakowały potrzebne przedmioty m.in. znicze, zmiotkę, szufelkę, worki i udały się na cmentarz w Krasiejowie. Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to wyjątkowy czas, kiedy w szczególny sposób wspominamy zmarłych, zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Przestrzegając zasad panujących na cmentarzu, przedszkolaki odwiedziły lokalne miejsca pamięci, groby znanych, ważnych i zasłużonych osób dla danego miejsca, społeczności, regionu. Poznały historie z nimi związane, uprzątnęły nagrobki oraz teren wokół nich, zapalili znicze. W drodze powrotnej dzieci odwiedziły również pomnik ofiar II wojny światowej znajdujący się na terenie przykościelnym w Krasiejowie. Wzbudzanie u przedszkolaków zainteresowania przeszłością to dobry sposób na uczczenie Dnia Wszystkich Świętych.

#SzkołaPamięta