Zabawy na śniegu to jedna z ulubionych form aktywności dziecięcej, to atrakcyjny i zdrowy sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu. W tym tygodniu w końcu pojawił się długo wyczekiwany przez przedszkolaków śnieg. Starszaki nareszcie mogły ulepić wymarzonego bałwana. 30 listopada zaraz po zajęciach edukacyjnych omówiły z wychowawczynią zasady bezpiecznej zabawy na śniegu. Założyły ciepłe kurtki, spodnie, rękawiczki i wybrały się na przedszkolny plac zabaw. Po wyjściu na podwórko radości nie było końca. Dzieci rzucały śnieżkami do celu, chodziły po śladach oraz robiły aniołki na śniegu. Przyszedł czas też na lepienie bałwanków. Starszacy uśmiechnięci, z wielkim zaangażowaniem zabrali się do pracy - zbierali śnieg, toczyli z niego okazałe kule, a następnie ozdabiali je przygotowanymi wcześniej marchewkami, węgielkami, patykami i szyszkami. Na koniec wszyscy podziwialiśmy naszą uroczą rodzinkę bałwanków. Nadawaliśmy nawet im imiona. To był wspaniały czas, miło spędzony na wspólnych zabawach.