21 marca przedszkolaki z Piąteczki mogły poczuć się jak mali ratownicy. Pod czujnym okiem Pana Michała Libery, strażaka z OSP Krasiejów poznawały zasady udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty o tej tematyce mają pomóc dzieciom właściwie i szybko reagować w trudnych sytuacjach. Często już jako dorośli podczas zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc ludziom w potrzebie. Obawiamy się, że nie posiadamy odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności dlatego się wycofujemy. Oswajanie z pierwszą pomocą, nauka reagowania na sytuacje niebezpieczne od najmłodszych lat powinno przełamać wątpliwości w przyszłości. Dzieci najczęściej działają odważnie, bez lęku, instynktownie. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza doda im sił w chwilach zagrożenia.

Podczas spotkania uczestnicy poznali zasady odpowiedzialnego zachowania się w przypadkach gdy są świadkami pożarów lub niebezpiecznych sytuacji w domu. Omówione i przećwiczone na maskotkach zostały sposoby resuscytacji oraz bezpieczna pozycja. Dzieci wykazały się znajomością numerów alarmowych, utrwaliły poprawne komunikowanie się ze służbami ratunkowymi. Na pamiątkę wizyty Pan Michał podarował przedszkolakom maskotkę  „strażaka”.

Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Liberze za pouczające spotkanie i zapraszamy ponownie!