Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.

Kogo kocham, kogo lubię, podam w jego stronę.

Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.

A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję”.

W środę 14 lutego przedszkolaki z Piąteczki uczestniczyły w jednym z najprzyjemniejszych świąt w ciągu roku. Walentynki były idealną okazją do celebrowania nie tylko miłości, ale także przyjaźni i zwykłej sympatii. Dzieci w trakcie zajęć zostały zapoznane ze zwyczajami walentynkowymi, ich historią i tradycją. Poznały patrona tegoż święta, Świętego Walentego oraz dowiedziały się jak mówimy „Kocham Cię” w różnych językach. W czerwonych strojach i wspaniałych humorach brały udział w różnych zabawach walentynkowych - matematycznych, ruchowych, tanecznych, konstrukcyjnych oraz takich, które rozwijają ich percepcję wzrokową i słuchową. Wyklejały, rysowały i kolorowały serduszka, by następnie wręczyć je jako walentynkę swoim kolegom i koleżankom z grupy. Mówiły sobie komplementy i miłe słowa. Starszaki dodatkowo w dowód wielkiej miłości do swoich rodziców wykonały dla nich grupowy prezent – dużą „serduszkową walentynkę”, którą umieściły w szatni. Dzień Walentynkowy z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń i niespodzianek. Mamy nadzieję, że dzieci z tego dnia wyniosły bardzo duży przekaz, mianowicie to, iż kochać należy nie tylko od święta, ale także na co dzień. Pamiętajmy, małe rzeczy i uczynki mogą sprawić drugiej osobie wiele radości i nie muszą to być wcale rzeczy materialne.