Hokus – pokus, czary – mary niech się spełnią andrzejkowe czary!"

W czwartek, 29 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki. Przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Tego dnia sale przedszkolne zamieniły się w magiczne miejsca wróżb i przepowiedni. Niecodzienna dekoracja wprowadziła nastrój tajemniczości i wyjątkowości. Dzieci poznały tradycje ludowe i najbardziej znane wróżby andrzejkowe. Były wróżby m.in. „Kim będę w przyszłości?”, „Grosik”, „Magiczne kolory”, „Wróżba z kubeczkami”, „Serce i imiona”, „Butelka”, "Co wróżą gwiazdy?”, „Wstążka”. Dużo radości przyniosła przedszkolakom także wróżba najbardziej wszystkim znana – lanie wosku przez dziurkę czarodziejskiego klucza. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wspólnie z nauczycielkami dzieci odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wszystkie przepowiednie przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz zabawami ruchowymi z wykorzystaniem różnych rekwizytów. Był także słodki poczęstunek przygotowany przez wspaniałych Rodziców. Na zakończenie tego pełnego wrażeń dnia, dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „Czarodziejskie nietoperze”. Nie obyło się również bez pamiątkowego zdjęcia w fotobudce.