W czwartek, 8 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Bezpiecznego Internetu. Obchody tego dnia były okazją, aby porozmawiać ze starszakami na temat bezpieczeństwa w sieci. Dzieci zapoznały się z budową laptopa, przyswoiły wiedzę na temat zastosowania urządzeń ekranowych i bezpiecznego korzystania z Internetu. Podczas zabawy z kłębkiem wełny dzieci zobrazowały sieć internetową, która łączy komputery na całym świecie. Za pomocą dwóch historyjek obrazkowych ustaliły zachowanie bohaterek oraz zapoznały się z zagrożeniami nadużywania urządzeń ekranowych. Poprzez burzę mózgów starszaki wymieniały alternatywne sposoby spędzania czasu. Następnie wysłuchały bajkę edukacyjną pt. „Mój przyjaciel Necio”, podczas której dowiedziały się czym jest Internet. Poznały korzyści jakie możemy czerpać z Internetu oraz jakie niebezpieczeństwa czyhają w komputerze, tablecie czy telefonie, podczas korzystania z sieci. Na zakończenie zajęć wszyscy ochoczo i z wielkim zaangażowaniem przystąpili do zadania plastycznego - tworzenia własnych laptopów.

Mamy nadzieję, że przekazane na zajęciach treści pomogą dzieciom uniknąć przykrych doświadczeń z Internetem.

Pamiętajmy, aby urządzeń ekranowych używać świadomie i z umiarem. Kontrolujmy treści ogladane przez dzieci. Nadmiar ekranów oraz nieodpowiednich treści negatywnie wpływa na rozwój i zdrowie dzieci.