W piątek 19 kwietnia w Piąteczce odbyły się warsztaty podsumowujące tematykę kompleksową o ochronie przyrody. Odwiedziła nas Pani Kamila Honczia z UGiM w Ozimku, która opowiedziała dzieciom jak ważne jest dbanie o środowisko, w którym żyjemy. Przybliżyła przedszkolakom proces utylizacji odpadów, omówiła zasady segregacji i wytłumaczyła czym jest recykling. Dla utrwalenia omówionych zasad, Pani Kamila zaproponowała zabawy w segregację zgodną z zasadami. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w tym zakresie gdyż od początku tygodnia zgłębiały tajniki ochrony środowiska, w tym segregacji. Część uczestników spotkania zaskoczyła wiadomość jak może wyglądać „drugie życie” śmieci poddanych recyklingowi, np. że są ubrania wykonane  z plastikowych butelek. Na zakończenie spotkania na plac przedszkola wjechała ogromna śmieciarka. Pracownicy z radością zademonstrowali dzieciom jak odbywa się załadunek z koszy do segregacji, do parsy zamontowanej w pojeździe. Opowiedzieli ile ton odpadów mogą zabrać oraz jak to przebiega. Na pamiątkę spotkania zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

Dziękujemy za wizytę, dołożymy starań, by segregacja była dla nas nawykiem i przyjemnością!