Poniedziałkowy poranek w Piąteczce upłynął w muzycznym nastroju. Pan Dominik Pietrzak poprowadził dla przedszkolaków warsztaty muzyczne, będące elementem projektu „Winylowe smyki” część 2 autorstwa stowarzyszenia artystyczno-muzycznego „Bez schematów” finansowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Ozimku.

Podczas spotkania dzieci zapoznały się z historią gramofonu oraz płyt winylowych. Z zaciekawieniem oglądały urządzenie do odtwarzania muzyki, dotykały płyt i słuchały dźwięków „zamkniętych” w czarnych krążkach. Mały okazję włączyć i wyłączyć gramofon oraz skreczować. Kilka osób nawet poczuło chęć, by zostać DJ-em. Muzyka porwała uczestników do wspólnych tańców a instrumenty zainspirowały do stworzenia małej orkiestry. W świąteczny nastrój wprawiła nas wspólnie wykonana kolęda.

Dziękujemy bardzo za niebanalne spotkanie i radośnie spędzony czas. Zapraszamy ponownie!