Dnia 18 października 2023 r. w Sali Kameralnej Domu Kultury w Ozimku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Zwierzęta w poezji” dedykowany przedszkolakom z Gminy Ozimek. Organizatorem tego wydarzenia była Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ozimku. Konkurs miał na celu popularyzację poezji adresowanej do dzieci, aktywizację artystyczną, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcenie do prezentacji swoich umiejętności przed szerszą publicznością, jak również rozbudzanie wrażliwości na piękno mowy polskiej. Swoje umiejętności zaprezentowało 23 dzieci. Nasze przedszkole reprezentował Damian Libera, który w znakomity sposób pokazał swój wyjątkowy talent. Przedstawił jury wiersz Jana Brzechwy „Żuk” i zdobył wyróżnienie.

Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy Damianowi !