W trzecim tygodniu września dzieci z grupy starszej realizowały temat o bezpieczeństwie na drodze. Przypomniały sobie zasady bezpiecznego i właściwego poruszania się pieszych po ulicy i chodniku. Podczas zabaw w grupie rozpoznawały i nazywały różne pojazdy oraz niektóre znaki drogowe. Poznały znaczenie kolorów sygnalizacji świetlnej. Oglądały prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne, dzięki którym dowiedziały się jakie zagrożenia wynikają z niewłaściwego zachowania się na ulicy. Wykonywały różnorodne prace plastyczne związane z ruchem drogowym.  22 września w celu utrwalenia wiedzy przedszkolaki udały się na spacer na najbliższe skrzyżowanie oraz rondo. Podczas wycieczki starszaki rozglądały się uważnie, szukały poznanych na zajęciach znaków, obserwowały zachowanie pieszych i pojazdów. Sprawnie i bezbłędnie przechodziły na drugą stronę ulicy przez przejście dla pieszych czyli tzw. "zebrę",  pamiętając o zasadach: zatrzymaj się przed przejściem, spójrz w lewo, spójrz w prawo, spójrz w lewo, jeśli nic nie jedzie, przejdź spokojnie na drugą stronę.