Miś jest mały i puchaty. Miś jest fajny i kudłaty. Miś jest gruby jak ta kula. Misia zawsze się przytula.”

25 listopada swoje święto obchodzi Pluszowy Miś - najlepszy przyjaciel dzieci i najlepsza przytulanka przy zasypianiu. Ukochana maskotka na dobre i złe chwile. W piątek przedszkolaki z Piąteczki uczestniczyły w obchodach „Światowego Dnia Pluszowego Misia”. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim milutkim przyjacielem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, brązowe, kremowe i białe. Wszystkie były piękne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu po śniadaniu przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dzieci prezentowały przed rówieśnikami swoje pluszaki, nadawały im imiona, segregowały je według wielkości, zapoznały się z historią Święta Pluszowego Misia, jak również wysłuchały wiersza Cz. Janczarskiego „Naprawimy misia”. Były również inne atrakcje m.in. zagadki, zawody „Kto najszybciej zje miodek”, zabawy ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zabawy w małych grupach rozwijające percepcję wzrokową i wyobraźnię. Przedszkolaki uczestniczyły także w zabawach muzyczno- ruchowych przy znanych piosenkach  „Pluszowy miś”, „Jadą, jadą misie”. Oglądały prezentację multimedialną „Misie w bajce i w przyrodzie” oraz wykonywały na dużym ekranie przygotowane przez wychowawczynię „Misiowe zadania”. Po obiedzie nasi milusińscy otrzymali medale. To był naprawdę wspaniały dzień, który przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Wszystkim uczestnikom sprawił wiele radości i dostarczył miłych wrażeń.