„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Św. Jan Paweł II

Wielu z nas ma w domu zwierzęta, dbamy o nie i kochamy jak członków rodziny. Niesty duża ilość czworonogów trafia co roku do schroniska. Mając tego świadomość, Piąteczka zorganizowała na początku marca zbiórkę karm dla podopiecznych Schroniska w Opolu. Akcje charytatywne, oprócz niesienia konkretnej rzeczowej pomocy, rozwijają u dzieci wrażliwości i odpowiedzialność za czworonożnych przyjaciół. Obserwując zaangażowanie i radość dzieci, sądzimy, że akcja spełnia swoją rolę edukacyjną. Przynosi również wiele radości tym, którzy obdarowują, jaki i obdarowanym. Cieszymy się, że Przedszkolaki i Rodzice chętnie odpowiedzieli na naszą zbiórkę. Efekt finalny zaskoczył pracowników schroniska, przekazane dary trafią do najbardziej potrzebujących.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane serce i włączenie się w akcję charytatywną!