Nasze Przedszkole od roku szkolnego 2023/2024 należy do Opolskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. Obecnie pracujemy nad zwiększeniem różnorodności w formach aktywnego spędzania czasu przez naszą Społeczność. Jedną z naturalnych potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym jest ruch. Przedszkolaki uwielbiają poszukiwać, odkrywać, zbierać i wspinać się. Zabawy na świeżym powietrzu są jedną z podstawowych form organizacji aktywnego i zdrowego wypoczynku dzieci.

20 września to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji wybraliśmy się na wycieczkę autokarową nad Jezioro Turawskie. W pięknych okolicznościach przyrody mogliśmy bawić się na placu zabaw. Trudno opisać radość i emocje, które czuliśmy. Najlepiej oddadzą to dołączone fotografie!
W promieniach słońca biegaliśmy po plaży, wspinaliśmy się po plątaninach linowych, zjeżdżaliśmy na zjeżdżalni, obserwowaliśmy pływające po jeziorze kaczki, spacerowaliśmy dookoła jeziora, itp. Szczęśliwi i wybawieni wróciliśmy do przedszkola na pyszny i zdrowy obiad. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia, każde dziecko otrzymało medal aktywnego przedszkolaka.

Radość i głośny śmiech uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Myślę, że jeszcze długo będziemy wspominać ten dzień z uśmiechem na twarzy.