Dla sześciolatków ten rok szkolny jest ostatnim rokiem w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie - nauka w szkole. Aby lepiej przygotować dzieci do startu w tę szkolną rzeczywistość, 16 czerwca przedszkolaki odwiedziły Szkołę Podstawową w Krasiejowie. Celem wizyty było poznanie szkoły, do której większość dzieci będzie uczęszczać po wakacjach. W progu szkoły przywitała nas wychowawczyni III klasy - Pani Dorota Serafin. Wycieczkę w szkole rozpoczęliśmy od obejrzenia najważniejszych pomieszczeń szkolnych. Zobaczyliśmy jak wyglądają sale lekcyjne, stołówka, świetlica, sala gimnastyczna, szatnia i boisko. Dzieci miały możliwość poznania brzmienia dzwonka szkolnego - jego funkcji. W sali lekcyjnej uczniowie III klasy przygotowali dla wszystkich pyszny poczęstunek oraz zaprezentowali krótką część artystyczną w postaci pięknych piosenek. Starszaki miały okazję usiąść w szkolnych "ławkach" i poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Największą atrakcją był też szkolny plac zabaw, na którym dzieci wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami mogły się pobawić.

Przedszkolaki zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Mamy nadzieję, że to cenne doświadczenie pomoże i ułatwi dzieciom przekroczenie progu szkoły we wrześniu.

Dziękujemy Pani Dorocie Serafin oraz uczniom klasy III za miłe spotkanie.