Rada Rodziców wraz z Radą Pedagogiczną Przedszkola Publicznego nr 5 w Krasiejowie, po raz drugi zorganizowała PIKNIK ŚWIĘTOMARCIŃSKI. O zmierzchu, 09 listopada 2022 roku, przedszkolaki wraz z rodzinami przybyły do pięknie oświetlonego ogrodu przedszkola.  Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od wędrówki korowodu prowadzonego przez jadącego na koniu Świętego Marcina. Dzieci z kolorowymi lampionami w ręku kroczyły dumnie za jeźdźcem i radośnie śpiewały „Laterne, Laterne” przy akompaniamencie melodii przygrywanej przez muzyków. Kolejnym punktem programu była inscenizacja legendy przybliżająca dzieje św. Marcina. Jesienna aura, przepiękne iluminacje dodatkowo spotęgowały magiczny nastrój. Przedszkolaki zakończyły część artystyczną wspólnym występem, za który zostały nagrodzone tradycyjnym rogalikiem świętomarcińskim, wręczonym przez bohatera dzisiejszego spotkania. Następnie, zgodnie z tradycją zebrani goście przystąpili do biesiadowania. W powietrzu unosił się aromat grillowanego mięsa, żurku, świeżo przygotowanych sałatek, waty cukrowej oraz popcornu. Zmarznięte dłonie można było rozgrzać przy ognisku. Wyśmienicie smakowała gorąca herbata z cytryną i jesienna herbatka. Dużą atrkacją była przejażdżka na kucyku. Radosna i domowa atmosfera sprzyjała integracji i świetnej zabawie. Ten dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci jego uczestników.

Niepowtarzalny klimat spotkania jest zasługą wielu osób oraz lokalnych firm.
Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie, Waszą obecność i włożone serce!
Do zobaczenia za rok!

Piknik Świętomarciński w PP5