Wraz ze złotą polską jesienią nadchodzi czas zbiorów dyni. 27 października, w naszym przedszkolu królował ten znany i lubiany przez dzieci owoc. Wychowawczynie przygotowały moc atrakcji! Od samego ranka panował „dyniowy zawrót głowy”. Dyniowe stroje, dekoracje, zabawy, menu - także desery!

Tego dnia przedszkolaki poznały jej różnorodność, wartości odżywcze oraz jak szerokie ma zastosowanie w kuchni. Uczestniczyły w dyniowym balu, dyniowych zabawach (slalom, porównywanie wielkości, klasyfikowanie dyń wg rozmiaru, przeliczanie). Wysłuchały przygód Franklina, który wyhodował wielką, wielką dynię. Miały okazję spróbować dyniowej zupy, musu i słodkich wypieków. Na zakończenie dyniowych atrakcji z zapałem zabrały się do wykonania prac plastycznych i w naszym korytarzu powstały piękne, dyniowe galerie. Ach co to był za dzień pełen atrakcji!