Książka jest nieocenionym źródłem wiedzy, a jej częste czytanie wpływa znacząco na rozwój wyobraźni intelektualnej dzieci. Dlatego, aby jeszcze bardziej zainteresować dzieci książkami zaprosiliśmy do naszego przedszkola mamy naszych milusińskich. Wszystkie panie chętnie przybyły i spędzając z dziećmi zaledwie kwadrans sprawiły, że przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały czytanego tekstu. Pierwszym gościem była mama Bartka. Pani Dorota w ogrodzie przedszkolnym przeczytała dzieciom bajkę J. Święcickiej pt. "Wycieczka Misia Maćka". Kolejnym naszym gościem była mama Milenki - pani Ania, zaprezentowała nam opowiadanie H. Bechlerowej "O kotku, który szukał czarnego mleka". Następnym gościem, który zawitał do sali przedszkolnej była mama Mikołaja. Pani Sabina w pięknej czapce maszynisty, z lizakiem kolejowym w ręku przeczytała wiersz autorstwa J. Tuwima "Lokomotywa". Mieliśmy też przyjemność gościć mamę Emilki - pani Basia przeczytała zabawną opowieść T. Brunstroma pt. "Tata Oli nie chce być dorosły". Nasi goście nie tylko przeczytali bajkę, opowiadanie czy wiersz, ale równie chętnie podjęli rozmowę z dziećmi na temat wysłuchanej treści. Przedszkolakom bardzo spodobał się pomysł czytania bajek przez najbliższych. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym z pomocą rodziców będziemy kontynuować podjęty zamysł.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Mamom za piękne czytanie i poświęcony czas.