Pizza to jedna z ulubionych i najpopularniejszych potraw na świecie. Wiele osób się nią zajada, często odwiedza lokale, które ją serwują lub samodzielnie przygotowuje w domu. 9 lutego, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pizzy. Z tej okazji, podczas zajęć poznaliśmy historię pizzy oraz dowiedzieliśmy się z jakiego kraju pochodzi. Dzieci podzieliły się z kolegami nazwą ulubionej pizzy. Chętnie rysowały i kolorowały obrazki przedstawiające to smaczne danie. Największą atrakcją dnia była wizyta w pizzerii „El Gusto” w Krasiejowie. Przedszkolaki wzięły udział w rozmowie na temat, w jaki sposób robi się ciasto na pizzę, a także poznały składniki używane do jej przygotowania. Miały okazję zwiedzić kuchnię restauracji m.in. zobaczyć mikser do wyrabiania ciasta oraz piec, w którym piecze się pizze. Z dużym zaciekawieniem oglądały profesjonalny pokaz robienia pizzy. Następnie samodzielnie przystąpiły do wykonania tej pysznej potrawy. Komponowały dodatki według własnego smaku i uznania. Po upieczeniu wszystkie dzieci degustowały swoje własnoręcznie wykonane danie.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANI KASI ORAZ PANU DAMIANOWI Z PIZZERII "EL GUSTO" W KRASIEJOWIE ZA WIELKĄ GOŚCINNOŚĆ, CIEKAWE ZAJĘCIA I ŚWIETNĄ ATMOSFERĘ.

BYŁO SMACZNIE, MIŁO I WESOŁO!