20 listopada to szczególna data, tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to doskonała okazja do realizacji ciekawych i rozwijających zajęć uzupełniających wiedzę dzieci na temat praw najmłodszych. W Piąteczce naszą przygodę  z tym ważnych zagadnieniem rozpoczęliśmy od pogadanki, odnosząc się do doświadczeń dzieci i przygotowania tablic w salach. Następnie obejrzeliśmy film edukacyjny „Karolek oraz prawa i obowiązki dziecka”, który zainspirował najmłodszych do wykonania pracy plastycznej. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały lektury „Od radców prawnych bajka ciekawa o obowiązkach dziecka i prawach” oraz z zapałem grały w „prawda czy fałsz”. Głośno i wyraźnie powtarzały rymowanki, bawiły się przy piosenkach tematycznych.

Na zakończenie tego dnia, przedszkolaki z przyjemnością skorzystały z jednego ze swoich praw, PRAWA DO ZABAWY ????