4 listopada w naszym przedszkolu panowała bajkowa atmosfera, ponieważ tego dnia obchodzilismy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje z wielką radością przekraczały próg przedszkola. Nauczycielki przygotowały wiele atrakcji. Były tańce i zabawy ruchowe z chustą animacyjną. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach wymagających wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytanym fragmencie książki. Z uwagą i w skupieniu słuchały ulubionych baśni i bajek czytanych przez wychowawczynie, by móc później o nich porozmawiać. Utożsamiając sie z bohaterami uczestniczyły w ich przygodach, przeżywając smutki i radości. Na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające Czerwonego Kapturka i Wilka. To był dzień, który dostarczył wszystkim bardzo dużo uśmiechu na twarzy!

Więcej zdjęć -> Galeria 2022/2023. Zapraszamy do oglądania :)