Przez kilka ostatnich tygodni, nasze przedszkolaki wraz z rodzicami zbierali żołędzie i kasztany z myślą o zimowych zapasach dla leśnych zwierząt. 21 października odbył się finał Akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę!” organizowanej przez Dominikę Gerlich. Z tej okazji odwiedził nas pracownik Nadleśnictwa w Krasiejowie, podleśniczy Grzegorz Kałuża.  Podczas spotkania przybliżył dzieciom pracę leśnika, opowiedział o zagrożeniach jakie występują w lesie, przypomniał jak należy zachować się podczas leśnych spacerów. Dzieci z uwagą i skupieniem słuchały gościa, zadawały także wiele pytań. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze a przekazane treści poszerzyły wiadomości przyrodnicze wychowanków. Na zakończenie leśnik podarował dzieciom książeczki edukacyjne a przedszkolaki wręczyły gościowi słodki upominek oraz przekazały zebrane kasztany i żołędzie. Mamy nadzieję, że będą smakowały naszym leśnym przyjaciołom. Dziękujemy za spotkanie i czekamy na kolejne.

Zdjęcia i opracowanie: Dominika Gerlich