Aktualności

14 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

.

PODZIĘKOWANIE!

Serdecznie dziękujemy

Radzie Rodziców, wszystkim Rodzicom oraz naszym wspaniałym przedszkolakom

za obdarowanie nas z okazji Dnia Edukacji Narodowej przepięknymi i wzruszającymi życzeniami, uśmiechami, laurkami, słodkościami oraz wrzosowymi bukiecikami.

Ta wdzięczność wyrażona w miłych gestach i życzeniach utwierdza nas w przekonaniu o zadowoleniu  Rodziców z podejmowanych przez nas  działań dla dobra wszystkich wychowanków.

W trosce o wspólne i dobre wychowanie oraz edukację naszych dzieci, życzmy sobie nawzajem dalszej, owocnej współpracy opartej na partnerstwie i wzajemnym szacunku, życzliwości i wyrozumiałości.

Dziękują: Dyrektor, Grono Pedagogiczne i wszyscy pracownicy przedszkola.

.

.

          

WIĘCEJ ZDJĘĆ -> Galeria 2020/2021 :  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

.

..

.

.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

POŻEGNANIE SIOSTRY BOGUMIŁY

.

ŻEGNAMY SIOSTRĘ BOGUMIŁĘ, KTÓRA ODCHODZI NA ZASŁUŻONĄ EMERYTURĘ.

ŻYCZYMY JEJ WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE, ZDROWIA ORAZ DNI PEŁNYCH SZCZĘŚCIA, SPOKOJU I SPEŁNIENIA.

.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

.

.

S^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

.

KONKURS - XXV REJONOWY PRZEGLĄD TEATRÓW O TEMATYCE ZIMOWEJ, ŚWIĄTECZNEJ ORAZ GRUP JASEŁKOWYCH

.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze przedszkolaki (grupa starszaków)               zajęły I MIEJSCE na XXV Rejonowym Przegladzie Teatrów o tematyce zimowej, świątecznej oraz grup jasełkowych.

Dzieci podczas konkursu zaprezentowały przedstawienie pt. ,, O bałwanku co miał złote serce".

.

BARDZO SIĘ CIESZYMY Z WYGRANEJ ! I SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM MAŁYM, ZDOLNYM AKTOROM :)!

.

.

SS^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

.

SPOTKANIE NOWOROCZNE W DFK KRASIEJÓW

.

Dnia 6 stycznia 2020 r. nasze przedszkolaki wystąpiły na ,,Spotkaniu Noworocznym" zorganizowanym przez DFK Krasiejów.

Podczas spotkania dzieci zaprezentowały program artystyczny w języku niemieckim.

Przedszkolaki do występu przygotowała pani Dominika Gerlich - nauczycielka podtrzymywania tożsamości narodowej w j. niemieckim.

.

         

,

.

.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

.

koKONKURS NA SZOPKĘ BETLEJEMSKĄ I OZDOBĘ CHOINKOWĄ

.

Miło nam poinformować, że nagrody w konkursach bożonarodzeniowych organizowanych przez Dom Kultury w Ozimku i Spłdzielnie Mieszkaniową ,,Przyszłość"zdobyli nasi przedszkolacy.

Konkurs na szopkę betlejemską (kategoria rodzinna) - I miejsce Paweł Sz. z rodziną

Konkurs na świąteczną ozdobę choinkową - II miejsce Julia Ś. oraz III miejsce Marlena F.

.

GRATULUJEMY NASZYM ZDOLNYM PRZEDSZKOLAKOM :)

.

.

.

.^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

.

,,WEIHNACHTSMARKT"

Dnia 8 grudnia br. nasze przedszkolaki wystąpiły na Jarmarku Świątecznym ,,Weihnachtsmarkt" w Krasiejowie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny o tematyce świątecznej w języku niemieckim.

.

          

.

.

.

.^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

.

.

Dnia 20 listopada (środa) br. nasze przedszkolaki brały udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypadła wyjątkowa -30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączają się także placówki edukacyjne w Polsce. Setki szkół i przedszkoli w tym roku czciło 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Do akcji przystąpiła także nasza placówka, która zorganizowała dzieciom w ramach tego dnia zajęcia, pogadanki o prawach dziecka, zaprezentowała filmy i prezentacje multimedialne na ten temat. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko (kolor niebieski to kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na świecie). Na policzkach dzieci pojawiły się niebieskie serduszka namalowane przez panie nauczycielki. W holu przedszkola pojawiła się piękna dekoracja w tym kolorze. Na podsumowanie tego wydarzenia zorganizowany został „niebieski marsz” z niebieskimi balonami wokół przedszkola.

.

      

.

           

.

          

.

           

.

            

.

             

..

.

.^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^


..

AKCJA ,,SZKOŁA DO HYMNU''

.

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bahaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

W 2018 r.  świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasze przedszkole włączyło się wtedy w akcję ,,Rekord dla Niepodległej'.

 W tym roku nasza placówka postanowiła po raz kolejny włączyć  się w  akcję Ministertwa Edukacji Narodowej, tym razem akcję ,,Szkoła do hymnu''. 

Dnia 8 listopada (piątek)  na placu przedszkolnym  o symbolicznej godzinie 11.11 został przez wszystkie przedszkolaki odśpiewany hymn Polski ,,Mazurek Dąbrowskiego".

.

                        

.

                    

.

                    

.

                      

.

 

..

        

.^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

.

.

AKCJA CHARYTATYWNA ,,ZBIÓRKA NAKRĘTEK"

.

Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym.

Nasze przedszkolaki świetnie o tym wiedzą i w tym roku szkolnym postanowiły razem z rodzicami włączyć się w akcję zbierania nakrętek na niezwykle szczytmy cel: rehabilitację niepełnosprawnego Pawełka z Kadłuba.

Przez dwa miesiące intensywnie zbieraliśmy każdego rodzaju nakrętki, ze wszystkich artykułów używanych w gospodarstwie domowym (spożywczych, chemii gospodarczej itp.). Liczyła się każda nakrętka! Cieszymy się, że udało nam się zebrać tak dużą ilość worków plastikowych nakrętek.

Dzięki takiej akcji uczymy dzieci jak można pomagać innym, że wystarczą tylko dobre chęci i wielkie serce. Jednocześnie wspieramy ochronę środowiska, bo dzięki takim zbiórkom o wiele mniej zakręconych butelek trafia na wysypiska śmieci.

.

JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY DZIECIOM I RODZICOM ZA ZAANGAŻOWANIE W AKCJĘ.

.

.

         

.

         

.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

.

.

AKCJA MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ ,,SZKOŁA PAMIĘTA"

.

Kiedy zbliża się dzień Święta Wszystkich Świętych, w szczególny sposób zaczynamy pamiętać o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Nasze przedszkole włączyło się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” i zoorganizowało działania upamiętniające ważne postacie oraz wydarzenia z naszego najbliższego otoczenia (pogadanki , fakty historyczne) , których kulminacja przypadła na 25 października 2019 r.- ostatni piątek przed 1 listopada. Tego dnia grupa starszaków odwiedziła krasiejowski cmentarz parafialny i zapaliła lampki pamięci na grobach lokalnych bohaterów i osób zasłużonych dla miejscowości.

.

             

.

                

.

                                  

.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

.

.

.

DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE ORAZ PRACOWNICY PRZEDSZKOLA 

SERDECZNIE DZIĘKUJĄ RADZIE RODZICÓW

ZA ŻYCZENIA I WSPANIAŁĄ NIESPODZIANKĘ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ.

.

..

          

.

          

.

              

.

                         

  • Data aktualizacji: 2020-10-19 18:59
  • |
  • Licznik odwiedzin: 464 808